Zábradlí do interiéru i exteriéru

Dalo by se říct, že tento drobný doplněk používáme skoro až nevědomky. Uvědomujete si někdy, že se ho držíte? Nebo naopak máte špatná kolena a tak potřebujete oporu, takže moc dobře víte, že se držíte každého zábradlí, kamkoliv jdete?

V některých případech nás neosloví a vykonává pouze svou základní funkci, čili zabezpečuje oporu v případě, že jdeme do schodů nahoru nebo naopak ze schodů dolů.

V těch jiných nás může oslnit svým designem. Nechejte si vyrobit do interiéru luxusní zábradlí na schodiště.

holka na schodech

Zaujme hned na první pohled svou výjimečností a nadčasovostí. Existují i elegantní typy, které prozáří váš dům a dají mu punc výjimečnosti. Samozřejmostí je výroba hned z několika různých materiálů. Použít se dá kov, například velice oblíbená nerez v různém provedení ať už lesklá nebo matná či kartáčovaná, ale také například sklo, které se typicky velice hodí do prosvětlených a velkých prostor, ale také do moderních místností. Rozzáří všechny ostatní doplňky a nebude vypadat zašedle.

Vždy se dbá také na bezpečnosti. To je hlavní kritérium, které musí splňovat jak interiérové tak i exteriérové typy. Tento předpoklad vychází z kvality materiálu, proto se musí použít pouze kvalitní materiál, stabilní a dostatečně pevný. V závislosti na vámi zvolené volbě se pak dolaďují ostatní detaily, aby byl i vzhled výjimečný a zábradlí mělo samo o sobě šmrnc.

interiér schody

Venkovní typy samozřejmě nepotřebujeme tolik zkrášlovat, takže zde se volí spíše praktičtější materiály. Tento druh může pokrývat jak balkony, tak také terasy nebo jakýkoliv jiný druh venkovního schodiště z patra do přízemí.

Některé druhy mohou být doplněné dřevem. Velice příjemný a stále nejpřirozenější druh materiálu je právě dřevo. Materiál čistý a přírodní, proto ho často stále volíme jako číslo jedna. Navíc se hodí i do moderních bytů nebo starších rodinných objektů, kde potřebujeme udělat nové schodiště. Dřevo je příjemné, hřejivé a vypadá útulně, proto se velice snadno snoubí i s dalšími materiály a vypadá to celkově přirozeně.