Kde uspějí ti nedokonalí?

Lidé si docela často berou půjčky. A neberou si je pochopitelně proto, že by to bylo v módě, ale prostě proto, že se jim někdy natolik nedaří vycházet s jejich příjmy, že jsou jim i nějaké ty pouze půjčené peníze navíc významnou pomocí. Někdy se totiž má hodně utrácet, jenže se jenom málo vydělá, a tím vzniká nežádoucí nepoměr.

Ale když si chce člověk půjčit, nemá to nejednou zase až tak snadné, jak by si to přál. A sice proto, že ne všichni poskytovatelé půjček nabízejí své rozmanité půjčky všem. Vždy se tu něco požaduje. Tedy je třeba nějak zaručit řádné splácení. A podle toho, co se pod takovým prokazováním bonity ukrývá, si musí lidé půjčku vybírat, chtějí-li uspět a obejít se bez těžkostí.

vyrovnané mince

Ten, kdo má například nízké příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků, by si třeba neměl vybírat bankovní půjčky. U těch se totiž právě na těchto záležitostech bazíruje, a protože má někdo takový příjem vcelku nízký a k němu třeba i nějaký záznam v registrech, neuspěje.

Jenže kde to dotyčnému budou tolerovat, kde mu takové nedostatky odpustí? Pokud si myslíte, že nikde, jste na omylu. Ne všude se zmíněné záležitosti vyžadují. A někde se tolerují třeba i exekuce.

sta eur

Kde? Přece u nebankovní americké hypotéky, u níž se sice také prokazuje dostatečná schopnost splácet, ale činí se tak jiným způsobem. A to tak, že se dává do zástavy žadatelova nemovitost. Což je ten nejdůležitější předpoklad pro to, aby zde zájemce uspěl.

A protože jsou i takové nebankovní hypotéky docela výhodné a dá se u nich navrch i vhodně nastavit délka splácení a výše splátek, jsou tyto volbou mnohých z nás. Přinejmenším těch, kterým by nikdo jiný nepůjčil.

A tak si i podnikatelé, i spotřebitelé podobné nebankovní hypotéky berou. Vždy totiž od počátku vědí, jak schvalovací proces dopadne, a vědí, že tedy nebudou o tuto půjčku usilovat nadarmo.