Vybavení šicí dílny

Baví vás šití? Rádi zkoušíte výrobu vlastních módních kousků, ale pořád vám něco schází? Je velmi důležité pořádně si vybavit svoji šicí dílničku, abyste měli všeho dostatek. První a zásadní věc, bez které nejspíš nic pořádného neušijete je pořádný a kvalitní šicí stroj. S takovým šicím strojem máte už polovinu úspěchu za sebou. Šicí stroj vybírejte podle toho, jaké má množství stehů a funkcí. Pokud se zaměřujete na šití oblečení, pak můžeme doporučit overlock. Pokud máte kvalitní stroj, měli byste se zásobit arsenálem šicích jehel, neměli by vám chybět také kvalitní nitě, které se netrhají, špendlíky, normální jehly a krejčovský metr. Neuškodí mít doma i nějakou zásobu látek. Záleží na vás jaké látky si zvolíte, na oblečení jsou vhodné úplety, na záclony a polštářky zase bavlna. Vše záleží na vás, ale čím více vzorů a barev, tím větší možnost popustit uzdu své fantazii.

šicí potřeby

Celkově by vaše dílnička měla oplývat galanterií. Neměly by vám chybět ještě nůžky, knoflíky, zipy, křída na látku a další materiály, co víte, že běžně potřebujete a používáte. V neposlední řadě byste měli vlastnit krejčovskou pannu https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/krejcovske-potreby/krejcovske-panny. Ta je velmi důležitá proto, abyste si dokonale představili, jak bude váš model vypadat. Můžete si navíc pořídit pannu, která má jednu velikost, ale i takovou, která má nastavitelné míry.

krejčovská panna

V neposlední řadě byste ve své šicí dílně měli mít spoustu prostoru, aby se vám s látkami dobře manipulovalo. Velký stůj, na kterém si látky budete stříhat a na kterém budete šít už je jen třešničkou na dortu. Spousta úložného prostoru, ve kterém budete mít roztřízenou veškerou galanterii, vám usnadní spoustu práce. Barvy dílny jsou pouze na vás, udělejte si svoji dílničku ke svému gustu. Čím lépe se v ní budete cítit, tím lépe se vám v ní bude pracovat. A teď s chutí do šití!