Od koho si půjčit?

Jak všichni, kdo s tím měli někdy aspoň okrajově něco společného, vědí, není soukromé podnikání vždy ziskovou záležitostí. I když by tomu tak mělo být, i když by se z příjmů z podnikání mělo dát spokojeně žít a provozovat takový byznys, nejednou se stane, že peníze scházejí. Není jich dost a možná dokonce ani minimum. Protože někdy nezvládne podnikatel svou roli sám a někdy mu ji může zkomplikovat i nějaký vnější vliv, bez ohledu na to, zda jde o selhání dodavatele či odběratele nebo třeba o nároky státu a nejrůznějších institucí.

tmavá peněženka

A co když peníze scházejí? To se s tím má podnikatel smířit?

Nikoliv. Tento nemůže rezignovat, vzdát to a mířit do horoucích pekel. Dotyčný se naopak musí snažit, aby se ke scházejícím financím nějak dostal a vše vyřešil, dokud je ještě čas. A to i za cenu toho, že si chybějící finanční prostředky někde půjčí.

Pokud jde pak o to, aby sehnal peníze někdo, kdo má starostí a nedostatků až nad hlavu, měl by se dotyčný skutečně dobře rozmyslet, než se bude o nějakou půjčku ucházet. Protože ne každá nabídka je stejně výhodná, a kromě toho je tu mnoho typů úvěrů, u nichž podnikatel v nesnázích nemá vlastně ani naději na úspěch a šlo by tedy v případě žádání o tyto o pouhé mrhání časem a silami.

time is money

Když žádá o půjčku podnikatel, kterému se nedaří a který potřebuje finanční prostředky k podpoření svých podnikatelských aktivit, musí počítat s tím, že mu třeba pomůže jenom nebankovní americká hypotéka. Zatímco jsou totiž bankovní půjčky spojeny s celou řadou přísných požadavků kladených na zájemce o úvěr, u takové nebankovní hypotéky je vlastně zásadní jenom to, aby člověk mohl za tuto ručit zástavou nemovitosti a aby měl z čeho splácet. I jenom to stačí, aby tu podnikateli půjčili na záchranu jeho firmy, a to klidně i hodně velké peníze. Bez toho, že by požadovali něco, v čem nemůže podobný žadatel nikdy uspět, co je nad jeho aktuální síly.