Kvalitní ochrana pro vašeho motorového oře


Asi není úplně ve vašem zájmu, aby vaše vozidlo během parkování poškodilo počasí či dokonce nějaký člověk. V tom případě mu poskytněte adekvátní útočiště.

Kvalitní ochrana pro vašeho motorového oře

Koupit si dnes auto a nezajistit mu ochranu při parkovní není příliš chytré. I když si pořídíte nějakou tu ojetinu, pořád se jedná o docela slušné peníze, které přeci nechcete vyhodit oknem. Je pochopitelné, že když jste se svým motorovým miláčkem někde mimo domov, nemůžete si vždy vybírat, kde zaparkujete. Ovšem doma toto ovlivnit můžete. I na zaparkované vozidlo číhá mnoho nebezpečí. Některé mohou být přírodního charakteru, za jiné může lidský faktor.

Zaparkované auto patří pod střechu

Kdo nemá problém s koupí garáže, ten by měl směřovat tímto směrem. Garáž je asi tím nejlepším způsobem jak vůz ochránit. Navíc ji můžete mít i mimo svůj pozemek. Hlavně ve městech to tak bývá. Garáž jako taková je však finančně poměrně náročnou záležitostí, a když se vám zrovna nedostává financí, asi byste měli přemýšlet o něčem jiném. Dobrou alternativou by mohl být přístřešek pro auto.

Nejedná se o tak dokonalou ochranu jako je garáž, ale pořád je to ochrana více než dostatečná. Navíc má i pár vychytávek, které třeba garáže nemají. Přístřešky jsou primárně určené proti dešti, sněhu nebo kroupám. Zkrátka proti všemu, co padá z nebe. Je vhodný i k zachycení případných padajících větví, které rovněž dokáži vašemu vozítku pořádně poškodit karosérii. K čemu není vhodná, to je ochrana před zloději. Ale to je celkem logické, jelikož nemívá stěny. Absence zdí však může být na druhou stranu i pozitivní vlastností. Minimálně je auto neustále na čerstvém vzduchu, což význačným způsobem snižuje možnost výskytu koroze. Navíc také není vystavené teplotním šokům, což je také dobře.

Zastřešte svůj vůz

Co se týče ceny, tak i ty levnější přístřešky se dají pořídit za několik málo desítek tisíc korun. Nejsou tedy skoro zadarmo, ale rozhodně jsou levnější než garáže. Většinou si je však musíte sestavit sami. Stejně jako jiné zahradní stavby, i tato garážová stání se dnes vyrábějí jako prefabrikované stavebnice. To znamená, že si je zákazník musí obvykle sestrojit sám. Není to ale nic složitého, i když bez pomoci souseda to asi na jeden zátah nedáte.