Jak si vybrat správné hobby?


Co je vlastně koníček?
 
Koníčkem můžeme nazvat cokoli, co nám přináší radost a co děláme pro zábavu. Nejedná se o nic, za co bychom dostávali finanční odměnu, ačkoli i takové hobby se dá v některých případech zhodnotit. Pro spoustu lidí je stereotypem sledování televize nebo brouzdání na internetu, což je velká škoda, jelikož každý koníček od běhání až po šití nese velkou řadu benefitů.
tenisová raketa a míček
 
Proč jsou koníčky důležité?
 
Koníček je něco, co děláme sami pro sebe, odpoutáme se tak od každodenního stereotypu a na chvíli utečeme před problémy, které nás v danou chvíli sužují. Díky našim zájmům máme možnost uplatnit kreativitu nebo talent a zjistit co nám vlastně přináší radost.
 
Vybavte si dětství
 
Chodili jste každé pondělí natěšení do tanečního kroužku nebo každou středu hráli fotbal na zabláceném hřišti s vrstevníky? Častokrát to, co jsme dělali jako malí a čemu jsme se věnovali, hraje velkou roli v našem budoucím životě, ačkoli si to kolikrát vůbec neuvědomujeme.
 
Vydejte se na lov!
 
Pokud si nevzpomenete na nic, k čemu by jste se chtěli jako dospělí vrátit, vydejte se na lov, projděte knihkupectví, obchody s hudebními nástroji nebo zabrouzdejte do sekce se sportovním vybavením a to, co strhne vaši pozornost je možná klíč k novému koníčku.
 
Začněte pomalu
 
V případě, že jste do svého života vpustili zcela novou činnost, potrvá dlouho, než se ji opravdu naučíme, bez ohledu na to, jestli se jedná o tenis nebo hraní na kytaru. Je důležité být velmi trpělivou osobou, nic přeci nemůžeme mít ani umět hned.
 
 svinovací metr a jehla
Hobby které vám sedne
 
Pokud je trpělivost to, co vám chybí asi není nejlepší nápad učit se na housle, nebo pokud máte problém s kolektivem, pravděpodobně nepůjdete na veřejné lekce jógy. Zkuste zapřemýšlet nad tím, co vám čas a osobnost dovolí a vkročte vstříc novému poznání. Možná nenajdete dokonalé hobby pro vás šité na míru, ale jistě zažijete spoustu legrace a pocit seberealizace.