Jak si užít bezproblémovou dovolenou?


Proč jsou dovolené stresující?

 

Nekonečný shon těsně před dovolenou, dokončování všech restů v práci, balení, nakupování… každý to zná, jak z toho ven? Dovolená a i samotné přípravy na ni by neměly ani zdaleka v člověku vyvolávat panickou hrůzu a stres. Uklidněte se a na vše proveďte s chladnou hlavou.

 malá jachta

Týden je málo

 

Znáte to, sotva se aklimatizujete a rázem musíte naskočit zpátky do stereotypního způsobu života. Prodloužené víkendy či týdenní dovolené jsou zajisté taky moc fajn, ovšem aby jste si řádně odpočinuly a opravdu si volno užili, je ideální doba strávená na dovolené kolem deseti dnů.

 

Cestování s dětmi

 

Za žádných okolností nenechte vaše děti řídit dovolenou. Cestování s dětmi si můžete užít jak vy, tak ony. Všechno chce jen detailnější a propracovanější program, který bude vyhovovat oběma stranám. Dokonce dálkový let nemusí být noční můrou, existuje spousta aerolinek, které jsou uzpůsobeny k cestování s vašimi ratolestmi.

 redwood národní park

Vyberte vhodnou destinaci

 

Je důležité přesně vědět, co od dovolené očekáváte. V případě, že ji chcete pojmout aktivně, vyberte místo, kde můžete chodit po horách, jezdit na kole nebo dělat spoustu jiných sportovních aktivit. Jestliže chcete odpočívat a užít si klid, nejezděte do turistických destinací či světových metropolí, tam totiž klid najdete jen stěží.

 

Plánování

 

Mít nějaký harmonogram je velmi užitečné. Již z počátku víte, kam se vydat, co navštívit a dokonce i to, kolik utratit. Před odjezdem si najděte tipy a rady lidí, kteří vámi vybranou destinaci v minulosti navštívili, zjistíte tak, čeho se vyvarovat a co naopak nesmíte vynechat.

 

 

Práce (ne)počká

 

Pokud si s sebou na dovolenou musíte vzít práci, nedovolte, aby vám ji zničila. Vyhraďte si čas, kdy budete pracovat a čas, kdy budete odpočívat. Najděte dobu, která vám nejvíce vyhovuje, kdy jste produktivní a kreativní, dobu, která vám nenaruší dovolenkový program.