Dovolená na konci světa

Každý z nás si někdy potřebuje naléhavě odpočinout od civilizace, nezvedat pár dnů telefony, nečíst emaily, nebýt na dosah signálu. Dovolená na místě, které je opravdu odlehlé od civilizace, nemá pokrytí telefonním signálem, nenajdete tam wi-fi a bude tam jen minimum lidí, vám pomůže dobít si baterky, odpočinout si a načerpat síly na další boj v práci i doma.
podzim u řeky
Spousta horských odlehlých oblastí má minimální pokrytí mobilním signálem, a majitelé nemovitostí, které pronajímají turistům, se snaží z této nevýhody udělat přednost. Není totiž nic lepšího, než si jednou za čas vyrazit někam, kde budete mít čas jen sami pro sebe a nebudete muset řešit nic. Většinou se tyto chaty a chalupy nachází v hlubších lesích, kde v zimě najdete spoustu běžkařských tras a v létě pro změnu oceníte vycházku do lesa, sbírání hub či jen odpočinek na trávě u chaty a čtení knihy za zpěvu ptáků.
Výhody těchto dovolených jsou jasné – odpočinete si, nikdo vás nesežene, takže nebudete mít ani tendenci pracovat, budete prostě jenom odpočívat, poslouchat šumění stromů, blízkého potoka, drbat psa (svého nebo majitelů) a užívat si božského klidu. Najde se i pár nevýhod, které však mohou být i rozhodující. Největší nevýhodou je to, že většina těchto míst je opravdu odlehlá a sehnat třeba lékaře v případě potřeby či dojet na pohotovost je klidně na hodinu a půl. A to do nejbližší okresní nemocnice, která není moc dobře vybavená. Další věc je, že k takovým místům často vedou naprosto katastrofální cesty, které jsou spíše neudržované a ne všechna auta po nich vyjedou. Také se taková místa docela špatně hledají – budete možná bloudit. Ale to je spíše výhoda – budou vás špatně hledat a váš šéf bude mít prostě smůlu!
chatka v zimě
Dovolená na konci světa je vhodná i pro rodiny s dětmi, často totiž podobné usedlosti mají spoustu zvířat a vyžití pro děti, které s rodiči přijedou. Ty si pak užívají právě zmíněná zvířata, která ve městě nepotkají.