Slouží seniorům


Je dobře, že senioři od minulých let, hlavně těch před sametovou revolucí, mají spoustu možností, jak žít plnohodnotný život a jak si svůj podzim života užít pokud možno plnými doušky. Být sám a opuštěný rozhodně není něco, co by někdo dobrovolně vyhledával.  

Počet lidí v důchodovém věku u nás stále roste a péči o ně jejich potomci, kteří mají svou práci a svou rodinu, nemohou vykonávat vzhledem k časové tísni tak, jak by si představovali.
starší lidé

Největším problémem lidí v seniorském věku je, že po odchodu do penze mají najednou dostatek času a neví, jak ho zaplnit. Ze začátku, pokud jsou plně soběstační, stačí využít sociálních služeb pouze v rozsahu naplnění volného času. Pro seniory pořádají města a městské obvody spoustu zájmových aktivit a zajímavých akcí, od výletů přes taneční večírky, mohou se věnovat studiu, studium na Univerzitě třetího věku dnes není ničím neobvyklým, stejně tak jako různé kroužky určené právě dříve narozeným. Spousta lidí si také pořizuje domácího mazlíčka, většinou pejska, díky kterému pak navazují kontakty s ostatními pejskaři, se kterými se denně při procházkách setkávají. To jsou jen některé možnosti, jak vyplnit volný čas. Někteří se věnují tomu, na co neměli dostatek času, pěstují ovoce, zeleninu, okrasné květiny, prostě od jara do podzimu je můžete vídat na zahrádkách.

Další službou, která je výhodná především pro ty, kdo už žijí sami nebo nejsou zdatní v kuchyni, je pak rozvážka hotových jídel. Hlavně pánové pak mohou využít i možností úklidu v domácnosti.
chrana seniorů

Jaké možnosti máte ve svém okolí, zjistíte nejlépe na příslušném odboru sociálních služeb v místě bydliště. Zde vám poskytnou veškeré informace, které budete potřebovat. Další organizací, které poskytují řadu služeb starším občanům, jsou i charity, za nimi stojí neziskové organizace nebo církev.