Změňte svůj pozemek v zahradu snů


1.       Nechte se inspirovat
Pokud se chystáte budovat zcela novou zahradu nebo výrazně pozměnit tu stávající, nechte si dostatek času na rozmyšlenou. Dříve než vyrazíte na nákup rostlin a dřevin do obchodního centra, projděte se a porozhlédněte se po okolních zahradách. Zapište si nebo i klidně vyfoťte vše, co vás zaujme a co byste rádi měli na své zahradě taky. Navíc je dost pravděpodobné, že rostliny a dřeviny, kterým se daří v nedalekých zahradách, budou dobře růst i v té vaší. Typ půdy i vegetační podmínky by se neměly příliš lišit. Pokud budete mít jasno v tom, co byste na své zahradě chtěli pěstovat, můžete vyrazit do zahradního centra. Zde vám určitě rádi poradí a pomůžou, pokud budete mít ještě nějaké pochyby či nejasnosti.
new england styl domu
2.       Čerpejte z odborných knih
Existuje spousta vynikajících knih o zahrádkářství. Nikdo ovšem neříká, že si je máte všechny pořídit, stačí, když si obstaráte průkazku do knihovny a vhodné knížky si vyberete zde. Můžete tak projít mnohem větší počet knih a získat kvalitní a fundované informace. V knihovnách bývají k dispozici i specializované časopisy, týkající se zahrad i domů.

3.       Na internetu se dá také leccos najít
I profesionální odborníci se někdy obrací při hledání nových a zajímavých informací na internet, proč byste tedy neměli vy jako zahradničtí amatéři. Rychlé vyhledávání vám poskytne dostatečný počet odkazů na otázku, na kterou hledáte odpověď.
zahradní plot
4.       Buďte chytří a ušetříte
Pokud máte dostatek zahradních úložních prostor, nakupujte v období slev a akcí. Hodně ušetříte, jestliže oplocení, kámen, atd. nakoupíte v době, kdy jsou za příznivější ceny. Většinou to bývá v období pozdního léta a podzimu, kdy si zahradní centra potřebují vytvořit dostatek prostoru na vánoční zboží. Podobně výhodně můžete nakoupit i některé rostliny. Například cibuloviny se po Vánocích prodávají za nízké ceny.