Život, ve kterém jste svým pánem

Většina lidí vidí smysl života v budoucí generaci – tedy jejich dětí, o které pečují a dávají jim všechnu lásku a čas, který mají. Najdou se ale i ti, kteří věří na to, že lze žít spokojeně a šťastně i bez přítomností dětí, které by jich omezovaly.

Je však takový život skutečným naplněním a nebudete toho litovat v případě, že jednou změníte názor?
muž na plachetnici

Rodiče jsou otroci dětí

Mnoho lidí, kteří děti nemají a díky tomu jich ani nechtějí, jsou toho názoru, že rodiče zpravidla dělají svým dětem pouze otroky všeho, co potřebují.

V drtivé většině tomu tak je a nemá cenu to zamlouvat. Pokud patříte mezi lidi, kteří se nechtějí vzdát své svobody a života jenom proto, aby obskakovali své děti ve všem, co si poručí, nemusíte se za to stydět.

Děti potřebují hodně pozornosti, času, aktivit a pomoci a s ní se obracejí na své rodiče, na které v tomto ohledu spoléhají. Je to ovšem přirozené, protože jsou příliš malé na to, aby zvládly udělat všechno samy a ještě dobře. A lidi, kteří si děti pořizují, jsou si dobře vědomi toho, kolik energie a sil jich výchova a péče o jejich ratolesti bude stát.

V případě, že po nich hlavně z tohoto důvodu netoužíte, nic se neděje. Každý si svůj život může zařídit po svém, protože hodnoty a sny jsou každého z nás jinak stanovené. Někdo vidí životní styl s dětmi jako ten nejvíce naplněný a někdo naopak jako tíhu, kterou nechce nést.

Na kolik je ceněná svoboda?

Svoboda je něco, co v minulosti bylo pokládané za největší dar a vzácnost. V současnosti však není o nic méně důležitá a pro někoho má naopak nevyčíslitelnou cenu.
žena na pláži

Být ve svém životě svým vlastním pánem, rozhodovat dle vlastního uvážení bez toho, abyste se někomu museli přizpůsobovat nebo někoho ptát a dělat si to, co se vám zlíbí, to je neobyčejné. A ještě, když se nemusíte starat o názor ostatních, to bývá pro některé lidi velkou životní výhrou a naplněným snem.

Rovněž jako směrem, kterým se chtějí ubírat a žít tak, jak si to jenom přejí bez toho, aby se museli na někoho ohlížet.