Záchranka nejen pro lidi

Každý majitel domácího mazlíčka, si asi umí představit, do jak svízelné situace se může dostat, pokud se jeho čtyřnohý přítel roznemůže. Jste-li vlastníkem automobilu nebo vás k veterináři odveze někdo z rodiny nebo ze známých, máte vyhráno. Problém se může vyskytnout, když takovou možnost nemáte nebo je vaše zvíře přímo ohroženo na zdraví. Můžete samozřejmě využít taxi službu, ale nemusíte v tomto případě uspět. Řidič taxi, vás se zvířátkem nemusí naložit a váš problém zůstane nevyřešen. Jedná-li se o přímé ohrožení zvířátka, neváhejte a zavolejte si psí záchranku. Jakkoli to může znít divně, tato služba, již nějaký čas úspěšně funguje a je stále více majiteli zvířat využívána.
dárcovství krve
Máte jistotu, že vašemu zvířátku, se dostane co nejrychlejší pomoc. Záchranka pro zvířata funguje dvacet čtyři hodin denně, nemusíte se tedy v případě potřeby zdráhat, zavolat v kteroukoli hodinu. Zvláště staří lidé, pro které je jejich zvířecí mazlík někdy jediným přítelem, tuto službu ocení. Ztráta jejich zvířecího kamaráda, je pro ně totiž nepředstavitelná. Záchranku nemusíte volat nutně jen k akutním případům, ale je možné, třeba si jen objednat odvoz k veterináři na prohlídku nebo očkování. V takovém případě, musíte službu objednat s předstihem.
pes u veterináře
Pokud si představujete, že vybavení zvířecí záchranky je podobné té lidské, nejste daleko od pravdy. Zvířecí záchranka, také disponuje přístroji potřebnými k záchraně života zvířátka. Kyslíkový přístroj, dlahy, léky i speciální nosítka, jsou stálým vybavením záchranky. Vzhledem k převáženým pacientům, je navíc vybavena odchytovou tyčí, pro případ odchytu divoce žijících zvířat.
V každé posádce psí záchranky, je zkušený veterinární lékař, který vaše zvířátko na místě ošetří.
Každý majitel domácího mazlíčka, by měl u sebe mít pro případ potřeby, telefonní číslo na záchrannou službu pro zvířata.