Z několika palet snadno vyrobíte za pár stovek prostorné dvojlůžko


Že se z přepravních palet dá vyrobit postel nebo konferenční stolek, není žádným tajemstvím. Představte si, že již některé obchody s tradičním nábytkem zařadily do své nabídky lůžka zhotovená z přepravních palet, nebo alespoň ve velmi podobném designu. Palety se totiž staly jedním ze symbolů 21. století, je to masivní dřevo, snadno opracovatelné a především kvalitní a proschlé.

palety a dýně

Rozměry palet se shodují takřka na milimetr, tím pádem je snadno sestavíte do potřebných plošných i prostorových rozměrů a za pár hodin zhotovíte postel přímo na míru, a to velice levně. Mimochodem, pokud byste si ji zakoupili ve zmiňovaném obchodu, zaplatíte za menší dvojlůžko (bez matrací) zhruba deset tisíc korun.

modely palet

Není to tak složité, jak se zdá

Na široké dvojlůžko bez opěr, tedy pouze na ložnou plochu, vystačíte s osmi, případně jen se čtyřmi paletami, na které umístíte libovolné zdravotní matrace. Sestavit je dohromady je záležitost na pár desítek minut, k opracování budete potřebovat kotoučový brusný nástavec na vrtačku nebo vibrační brusku a nátěr lze opatřit vodou ředitelným lazurovacím lakem v libovolném odstínu. A pokud vám nevyhovují paletové otvory, typické pro tento typ nábytku, lze pořídit ještě několik palet, ty rozebrat a jednotlivými latěmi obložit viditelné boční části lůžka.

Tímto způsobem lze výrazně ušetřit, postel bez matrací vás tak vyjde podle počtu palet na osm set až půl druhého tisíce korun plus cena nátěrových hmot, brusiva, spojovacího materiálu a vaší práce. Proč tedy zbytečně utrácet tam, kde to není nutné. Když ušetříte na konstrukci postele, a ta bude velmi bytelná, neboť jedna paleta unese až dvě tuny zátěže, zbytek financí tak můžete investovat do velmi kvalitních matrací např. s línou pěnou, do lůžkovin, prostěradel, polštářů a polštářků a přikrývek a několika typů povlečení.