Vyklízení bytů se stěhovací firmou je rychlé a bezproblémové

Vyklízení bytů je zdánlivě jednoduchá práce. Máte vymezený prostor plný věcí, a to vše musí zmizet, aby místnosti zůstaly zcela vyprázdněné, maximálně pouze s podlahovou krytinou či svítidlem. Někdy však dochází k problematickým situacím a tehdy je vhodné pověřit vyklizením bytu stěhovací firmu stěhování v Praze:

kočka v krabici

Objem věcí je příliš velký – každý není tak zdatný, aby během krátké doby vyklidil byt plný harampádí. Pokud v bytě bydlel nějaký kutil, co skladoval každé prkénko a různé odřezky kovů v domnění, že se to snad někdy bude na něco hodit, může být obytný prostor natolik zaplněný, že na to nebudete mít dostatečný fyzický fond. Ještě k tomu připočítejte plné sklepy věcí a případně zaplněný balkon řezivem či stavebním materiálem, a byt se mění v hotové skladiště. Budete ještě rádi, že to za vás vyřeší stěhováci, ti si s tím poradí raz dva.

kartonové krabice

Těžké předměty – v některých bytech narazíte na starší nerozebíratelný nábytek a ten si vynutí buď vynést vcelku, anebo demolici. To však v každém případě vyžaduje velké fyzické nasazení. Pro stěhovací firmu je to denní chléb, zatímco pro vás to může být velmi tvrdý oříšek.

V bytě bydlel nájemník – po některých nájemnících je v bytě spoušť a někteří jsou dokonce takoví, že se štítíte do bytu vůbec vstoupit, natož se něčeho dotýkat. Stěhovací firmy vyklidí i takový byt, budou pracovat v ochranných pomůckách a poté je vhodné prostory důkladně vydesinfikovat, čímž můžete pověřit např. úklidovou firmu.

Nemáte na to čas – když nemáte na vyklízení čas, je to vždy důvod povolat profesionály, ti vyklidí byt během několika hodin a máte po problému.

Nostalgie – když se vyklízí pozůstalost, je někdy lepší tam vpustit někoho, kdo dotyčné nebožtíky vůbec neznal a nemá k nim žádný osobní vztah. Pro vás by to mohlo být skutečné trauma, pro stěhovací firmu běžná rutina. Domluvte se, aby vám stěhováci zachovali třeba jen nějaký porcelán na památku, anebo alba s fotografiemi či knihy, a všeho ostatního se raději zbavte.