Točité schodiště jako dominantní prvek interiéru.

Rekonstruujete nebo stavíte nový dům a potřebujete i nové schodiště? Schodiště a zábradlí jsou velmi důležitým estetickým prvkem každého interiéru. Originální a elegantní schodiště bude zajisté dominantní a nepřehlédnutelnou součástí vašeho domova. Pokud nevíte jaké schodiště se hodí právě do vašeho domu, je namístě poradit se s odborníkem. Ten vám poradí jestli je možné u vás vyrobit schodiště jednoduché, nebo kvůli nedostatku místa točité schodiště https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-26-tocita-schodiste a nebo úplně atypické.

schodiště

Pokud máte omezený prostor, je ideálním řešením točité schodiště. Tento náročný prvek truhlářské výroby je u zákazníků velmi oblíbený a není se čemu divit. Točité schodiště je velmi designová a hlavně nepřehlédnutelná záležitost v každém interiéru. Kulaté schodiště však není vhodné do každého domu. Musíte si předem promyslet, zda nebudete muset stěhovat velké kusy nábytku, protože to toto schodiště nedovolí. Dalším aspektem pro výběr schodiště je jednoznačně použitý materiál. Jelikož se schodiště vyrábějí především z tvrdého materiálu, je nejlepší použít například dub, buk jasan a další tvrdé dřevo. Z těch exotických dřevin například americký ořech, jatobu nebo iroko.

schodiště

Při výběru schodiště nesmíme opomenout ani zábradlí a madla. Madla i zábradlí musí ladit se schodištěm, aby tvořili ucelený prvek. Od madel se vyžaduje především bezpečné a příjemné používání a mělo by ladit s celým schodišťovým komplexem. Madla lze vyrobit ze dřeva nebo z nerezu. Pokud jde o zábradlí tak tam můžeme vybírat z několika výplní, podle použitého materiálu a celkového vzhledu interiéru. V nabídce je například výplň dřevěná, kovaná, skleněná nebo z mosazi. Točitá schodiště vyrábíme na zakázku a doba dodání je cca 8- 12 týdnů. Cena se pak odvíjí od použitého materiálu a náročnosti realizace. Na schodiště poskytujeme 5 letou záruku.