Proč patří bavlna stále k nejoblíbenějším textilním surovinám

Bavlna se již před mnoha lety zařadila k nejprodávanějším a nejoblíbenějším látkám na celém světě.

Je levná

Bavlna je natolik levná surovina, že umožňuje být dostupnou v podstatě pro každého z nás. Díky bavlně máme možnost nosit trička, košile, krátké i dlouhé kalhoty, mikiny, ale i spodní prádlo a ponožky, a někteří lidé upřednostňují i bavlněné kapesníky před těmi papírovými. Mnoho maminek si uvědomuje, že mnohem zdravější jsou pro jejich miminka bavlněné plenky, než ty jednorázové – papírové napuštěné chemickým koktejlem a v neposlední řadě bychom také neměli zapomínat na oblíbená bavlněná prostěradla a povlečení.

bavlněné látky

Nekouše

Obliba bavlny je také dána velmi příjemným pocitem při osobním kontaktu. Bavlněné spodní prádlo vás rozhodně nebude „kousat“ a bavlněné tričko může bez obav obléknout i alergik. Bavlna neublíží jak kojencům, tak i seniorům, mohou ji nosit děti do školy, mohou ji oblékat dělníci v továrnách nebo podnikoví manažeři. A milování na bavlněném prostěradle s přikrývkou v bavlněném povlečení bude, jak se říká, „něžné jako v bavlnce“.

dámské oblečení

Je prodyšná

Prodyšnost bavlněných látek je známa snad každému, navíc perfektně saje pot a rozhodně se v ní v létě nebudete cítit nepříjemně. A stejně tak v zimě, kdy potřebujete e spíše zahřát. Právě prodyšnost bývá problematickou vlastností u některých syntetických tkanin.

Dobře vypadá

Bavlnu lze obarvit a potisknout a vtisknout jí mnoho různorodých forem a podob. Bude dobře vypadat jako jednoduché bílé povlečení s výšivkou a stejně tak bude vynikat v podobě světle modré košile s límečkem. Na bavlněném tričku můžete mít velký výrazný nápis s fotografií mořské laguny a na bavlněném povlečení vytištěnou fotografii vaší vyvolené. S bavlnou se dá zkrátka kouzlit, co se týče potisků i výšivek, neomezeným způsobem, je to něco jako pro malíře lněné plátno, které se chystá právě vymalovat.