Podnikání není vždy výnosné

Soukromých podnikatelů máme v našich řadách dost a dost. Ale kdyby nebylo podnikatelských půjček, kdo ví, kolik by jich tu bylo pak. Kolik těch dnešních by existovalo, kdyby nefungovali momentálně třeba právě jenom díky půjčkám, a kdo ví, kolik by jich do dnešních dnů ani nevydrželo a bez finanční pomoci by zkrachovalo už dříve.

dvě mince

Podnikatelé si na sebe totiž sice mají vydělávat sami, jenže nejednou nemají zrovna dost štěstí. A když si toto sedne namísto nich na pověstného vola, musí hledat nějaké aspoň trochu schůdné řešení všude, kde se toto ještě objevit dá. A často tu je právě ono jedno jediné dostupné řešení, jímž je půjčka. Což je sice samozřejmě jenom dočasná pomoc, kterou musí každý, kdo ji dostane, později zase splatit, ale v případech dočasné finanční tísně je to záležitost, která může pomáhat, ba i zachraňovat.

A jak si podnikatelé berou půjčku, když se jim právě nevede nejlépe nebo jsou na tom i vysloveně bídně? Pochopitelně to může být i hodně obtížné. Protože bez dostatečně vysokých příjmů, čistých registrů dlužníků a jiných pozitiv lze jenom těžko přesvědčit bankovní úředníky o své pozdější nesporné schopnosti splácet. A tak sice mnohý z podnikatelů o bankovní půjčku zažádá, ale neuspěje. Nedá se nic dělat, bankovní pravidla jsou prostě bankovní pravidla a ta se dodržet musí.

cizí peníze

A když není naděje na získání bankovní podnikatelské půjčky, je i nějaká ta nebankovní dobrá dost. A nejlepší je tu zřejmě nebankovní hypotéka, u které dokonce stačí i jenom to, že má dlužník z čeho splácet a že takové náležité splácení zaručí zástavou svojí nemovitosti.

A protože se nebankovní hypotéky získávají snadno a rychle, jsou řešením problémů mnohých soukromníků. Včetně těch, kterým by jinak nebyl nikdo ochotný pomoci a kdekdo by je radši nechal jít ke dnu, než aby jim finančně vypomohl.