Podzimní radovánky aneb tvoříme v souladu s přírodou

Příchod podzimu nám sebou přináší i velkou změnu v přírodě, mění se barva listí, trávy a všeho kolem nás. My zase měníme v domácnostech dekorace, někdo mění za naše české a někdo volí americký Halloween.

My vám přinášíme dva typy na krásné podzimní dekorace, konkrétněji na věnce, z přírodních materiálů, které si sami posbíráte, třeba na takové procházce lesem.

spadané listí

Okrasný věnec na dveře z listí

Zde máme několik jednoduchých variant, jak jej vyrobit, začneme úplně tím nezjednoduším a časově i finančně nenáročným.

Postačí nám nasbírat krásné, barevné, opadané listí. Množství listí, jsou odhadem dvě plné tašky. Poté budeme potřebovat jehlu a nit. Nit si připravíme dvojmo, cca dva metry, jako bychom chtěli šít, na konci si uděláme pořádný uzlík. Teď už jen na metrovou nit, navlékáme za pomocí jehly, jeden list za druhým, střídáme různé barvy. Pokud už máme navlečeno dostatek listí, tak oba konce svážeme uzlem a dekorativní věnec z listí je hotov a může zdobit z venčí vaše dveře.

vydlabané dýně

Věnec pro trochu náročnější

Tento věnec už si bude vyžadovat více času a bude třeba trochu investic. V obchodě zakoupíme polystyrenový korpus ve tvaru věnce. Dále budeme potřebovat tavící pistoli a opět můžeme na procházce posbírat potřebný materiál, tedy šišky, žaludy, kaštany, bukvice. Pokud budeme chtít věnec položit jako dekoraci na stůl bude potřeba nasbírané věci dát na chvilku zapéct do trouby, abychom se zbavili hmyzu, který by nám po čase z šišek vylezl. Pokud bude věnec venku není potřeba zapékat. Následně si podle libosti věnec polepíme za pomoci tavné pistole. Poté stačí provázkem udělat očko a věnec může viset.

Podzimních dekorací si můžeme samozřejmě vyrobit více, dle libosti a fantazie. Pokud máte dýně i ty krásně vyzdobí interiér. I samostatné šišky mohou posloužit jako okrasa.

Užívejte krásných podzimních dnů, klidně i tvořením, za chvilku tu bude zase paní zima a s ní i obměna dekorací.