K čemu slouží Smart Switch?


Výměna starších mobilních telefonů za ty nové není ničím neobvyklým. Chceme si polepšit a více využít možností, které nám nové zařízení přináší. Bohužel se můžeme potýkat s problémem přenosu dat z jednoho přístroje do druhého. Mnohdy je to totiž mravenčí práce. A protože to vývojáři moc dobře vědí, již představili řešení. Tedy ti od Samsungu, kteří představují novou aplikaci usnadňující přenos dat mezi modely Galaxy.

mobile-phone-1917737_960_720

Smart Switch zjednodušuje přenos dat mezi mobilními zařízeními od Samsungu, ale také mezi osobními počítači. Pomocí této aplikace lze snadno přenést kontakty, kalendář, poznámky, zprávy, obrázky, fotografie, hudbu, videa, dokumenty, tapety či některé věci z nastavení (Upozornění, Protokoly hovorů, Pozadí, nastavení Wi-fi, Zámek obrazovky a další).

A jak na to? Nejprve je třeba se ubezpečit, že vaše zařízení splňuje potřebné požadavky, kterými jsou podpora NFC technologií (modely Samsung Galaxy S2, S3, S4, Note a Note2) a Wi-Fi Direct. Pokud je máte, stačí zajít na Samsung Apps nebo Google Play a aplikaci si stáhnout. Pokud chceme přenášet data mezi mobilními zařízeními, stáhneme tu s názvem Smart Switch Mobile, pro přenos mezi počítači zůstáváme u verze nesoucí název Smart Switch. Pak už stačí aplikaci spustit na starém i novém mobilním zařízení a přiložit je k sobě – data se automaticky přenesou.

lightning-2341641_960_720

Pro přenos mezi zařízeními, která nejsou od společnosti Samsung, je třeba využít počítačovou verzi aplikace. Stačí z těchto zařízení zálohovat data do PC, spustit aplikaci, připojit nový mobilní telefon Galaxy pomocí USB kabelu k počítači a opět dojde k automatickému nainstalování zálohovaných dat.

Jedná se tedy o velmi jednoduchý způsob přenosu dat mezi zařízeními, z nichž alespoň jedno je Samsung Galaxy. Jisté je, že podobný vývoj probíhá i u konkurenčních výrobců, proto bude brzy přenos dat možný také mezi ostatními zařízeními.