Efektivní dieta

Trochu při těle je dnes prakticky každý druhý Čech. Vinu na to má nejen nepříliš vhodné stravování, ale také sedavý způsob života. Lidé, kteří pravidelně cvičí a obecně se hýbou nemají se svou váhou tak velké potíže jako jedinci, kteří nevykonávají žádné sportovní aktivity. Dobrou zprávou ovšem je, že zhubnou se dá vždycky, jen to může v pozdějších letech dát více práce. Základem vždy musí být pohyb a samozřejmě i úprava stravovacích návyků. Ty však nemusí být tak tvrdé, jak mnozí tvrdí. Například cyklická ketogenní dieta je vcelku příjemná a snese ji prakticky každý.
váha, metr a jablko
Výhodou a zároveň i mínusem u ketogenní diety je fakt, že ji nemůžete dělat pouze na půl. Existuje buďto její dodržování, nebo nedodržování. Na rozdíl od jiných typů dietních opatření zde nemůžete občas drobně zhřešit. Základem je takřka absolutní vysazení cukrů. Ty jsou totiž nejen pro lidské tělo palivem, díky kterému funguje tak jak má. Nebojte se, že absence cukru se na vašem zdravotním stavu nějakým způsobem negativně podepíše. Tělo při nedostatku cukrů začne používat jako palivo právě tukové zásoby, což je rozhodně žádoucí. Tento stav jde však navodit pouze při přísném vynechání cukrů. Jakmile stoupne jejich přísun na 40 g za den, přestane tělo primárně spalovat tuky, ale opět se zaměří hlavně na glukózu. To je ten důvod, proč nelze při této dietě příliš podvádět.
hubená holka

Cyklickou ketogenní dietu nevyužívají pouze běžná smrtelníci, ale také velká část profesionálních sportovců. A to napříč různými sportovními odvětvími. Na tomto příkladu lze vidět, že tento druh ubírání váhy skutečně funguje, jelikož profesionálové by nešli do ničeho, co není stoprocentně funkční a zároveň zdravé. V případě, že k této dietě ještě navíc přidáte dostatečné množství pohybu, například na kole či rotopedu, během několika málo měsíců na sobě citelný úbytek váhy jistojistě poznáte.