Bazénové plachty a folie všeho druhu

Už se těšíte na léto? Každý den na koupačku? Nezapomeňte natahovat přes bazén bazénové fólie.

Existuje hned několik druhů a verzí, které můžeme do této komplexní kategorie zařadit. Jedná se o běžné krycí fólie, které mají rovnou několik účinných vlastností. K nim patří zejména krytí povrchu hladiny před nepříjemným listím, trávami, pylem, hmyzem. Dalším jejich úkolem je nahřívání vody. Barevných verzí je hned několik, vybrat si můžete modrou, černou nebo dokonce transparentní neboli průhlednou. Ty jsou mimořádně v kurzu v posledních letech. Mnoho lidí se však domnívá, že stále nejlépe nahřívá černá, proto volí právě tuto variantu, ale opět záleží na vaší volbě. Krycí plachta má ještě další úkol, který plní dokonale, například přes noc nepropustí tolik zahřátého tepla ven, čili se voda nestihne tolik ochladit jako by tomu bylo v případě, že by hladina vody nebyla zakrytá.

žena a dítě

Existuje tedy hned několik pádných důvodů, které zřejmě i vás přesvědčí o tom, že mít plachtu na bazénu se rozhodně vyplatí. Nemusíte používat tolik filtrace a chemie na odstranění zbytků špíny, nečistot a následně bakterií či sinic a řas z bazénu, voda se nahřívá, u solárního typu plachty navíc pomocí slunečního záření ještě daleko více, od toho jsou zde právě solární plachty na bazény a navíc se voda v bazénu tolik neochlazuje v noci. Neuniká z ní naakumulované teplo.

holčička kruh bazén

Do bazénových plachet můžeme zařadit také geotextilie neboli podložky pod bazény, které chrání dno bazénu před mechanickým poškozením, brání také prorůstání trávy a vytváří velice odolnou vrstvu mezi zemí a dnem bazénu.

A v neposlední řadě musíme myslet i na zazimování. Do této kategorie samozřejmě spadají zazimovací plachty, které se používají ve velkých mrazech. Zazimování se provádí již po sezóně a obsahuje několik úkolů, které je potřeba udělat, abyste mohli následně pořádně před zimou a nepříznivými mrazy bazén ochránit.