Barvy do interiéru patří

Barvy máme více či méně oblíbené. Nic to nemění na tom, že na nás podvědomě působí. Některé nás dokáží uklidnit, jiné na nás mají zcela opačný účinek. Barvami se dokonce léčí některá psychická onemocnění. Je to takzvaná colorterapie. Některé barvy ze sebe vyzařují přímo pozitivní energii. Jestli se právě rozhodujete, jaký odstín zařadit do vašeho interiéru, určitě si najdete takový, který na vás bude působit pozitivně a je vám příjemný. Určitě je nutné vzít v potaz, jak velkou plochu chcete barvou oživit. Jestli chcete mít barevnou třeba celou stěnu, koberec, sedací soupravu nebo jen drobné doplňky a dekorace.
výzdoba obýváku
Jaká barva bude vhodná? Co vlastně, která znamená?
Pro většinu lidí je negativní barvou černá. Znamená pro nás smutek, předzvěst něčeho špatného. Neznamená to, že některé černé bytové doplňky nemohou být efektní a elegantní.
Pesimisté by, ale měli raději sáhnout po veselejších barvách, které budou na jejich nálady, působit optimisticky.
Zkuste třeba takovou modrou. Působí na nás uklidňujícím dojmem, přímo nebesky. Na druhou stranu působí chladně.
Červená je velmi výrazná barva. Je nabitá energií, vzrušující a představující lásku, energii, ale i násilí. Při použití červené to nepřežeňte. U některých jedinců totiž může vyvolat pocit stresu a napětí. Rozhodně ji nevolte na celé plochy stěn. Příliš červené barvy nepoužívejte v ložnici.
Zelená patří mezi uklidňující barvy. Barvy můžete využít i pro optickou změnu místnosti. Použijete-li tmavě zelenou na strop, opticky ho sníží. Zelenou zvolte třeba do ložnice.
kameny v květináči
Máte-li rádi slunce a prozářené prostředí, vyberte si barvy v odstínu žluté nebo oranžové. Obě tyto barvy v nás totiž vyvolávají pocit tepla, jasu slunce a radosti. Mimo jiné také podporuje chuť k jídlu. Oranžová barva se bude hodit zvlášť v obývací místnosti.
Rozhodující pro výběr barvy, pro nás bude samozřejmě náš individuální pocit.