Netradiční dovolená v tuzemsku i mimo sezónu

Hausbót

Plavili jste se někdy na výletní lodi? Jestliže ano, tak dokážete ocenit tu neopakovatelnou atmosféru klidu a pohody. Vodní masa má navíc tu schopnost zesilovat energii a nabíjet pomyslné baterky naší nervové soustavě. A co teprve plavba po vypůjčené nebo vlastní lodi, kdy jste sám sobě kapitánem.
výlet na hausbótu
Dovolenou v tomto duchu dobře znají vodáci na laminátových nebo nafukovacích plavidlech, nelze však v této souvislosti hovořit o nějakém pohodlí. Pokud toužíte po dokonalé relaxaci, zkuste si vypůjčit třeba hausbót na Vltavě, a to přímo v pražských Holešovicích, nebo v Poděbradech. K řízení hausbótu nejsou třeba žádné kapitánské zkoušky a můžete se odtud vypravit do zajímavých zákoutí z jiného zorného úhlu, než jaký znáte ze břehu od silnice.
projížďka na koni

Dovolená na koňském hřbetu

Milovníci koní, kteří mají za sebou alespoň základy jízdy, mohou využít nabídky mnoha specializovaných firem na zážitkové akce. Některé z nich dokonce nabízí pobyt s koňmi i bez jakýchkoli zkušeností a vězte, že pro dobrodružnou duši je to nesmírně působivá záležitost. Pohled na svět z koňského hřbetu má opravdu zvláštní kouzlo a vychutnáte si okolní prostředí mnohem víc, než kdybyste stejnou trasu absolvovali na kole nebo pěšky.
ještěd vysílač

Vzhůru do oblak

Na Internetu jsou k dispozici stovky nejrůznějších reklam na netradiční ubytování s úžasnými službami, které zaručeně jinde nemůžete mít k dispozici, však to dobře znáte, jak se majitelé penzionů a hotelů mezi sebou předhání. Pokud však opravdu toužíte po netradičním způsobu noclehu, vydejte se na Ještěd. Tento horský hotel jistě není třeba nikomu blíže představovat, ovšem přece jen mnoho lidí neví, co je čeká. Především je třeba si uvědomit, že jde o stavbu z 60. let minulého století.   K jeho výstavbě byly použity materiály kosmických technologií a nejen materiály.
Jde především o jeho tvar hyperboloidu, jehož křivky zajímavě působí na návštěvníky uvnitř. Je totiž známo, že klasické stavby s pravoúhlými a ostrými rohy místností blokují tok energie a lidé se v nich cítí poněkud stísněně. Docela jiný zážitek prožijete v kupoli nebo právě v objektu tvaru paraboly a hyperboly. I přesto, že je na vrcholu Ještědu umístěn výkonný televizní vysílač, budete se uvnitř hotelu cítit jinak, než v těch ostatních. Budete mít odtud přímo impozantní výhled na osvětlený Liberec, budete si připadat jako v letadle, kdy kolem vás plují mraky, a bude naprosto nepodstatné, zda je zrovna březen, nebo říjen.