Naučte se lyžovat s YouTube

Lyžování je jeden ze sportů, který se vyučuje i na povinných školních lyžařských kurzech. Bývá zařazováno jak v sedmé třídě základní školy, tak i v prvním ročníku středních škol. Pro některé děti je lyžování spíše traumatem a rádi by se výcviku vyhnuly, pro jiné je to báječná zábava. Záleží totiž na tom, zda už v té době děti lyžovat umí, či nikoli. Nemusí být přímo olympijskými závodníky, ale postačí základní zvládání jízdy ve svahu v různých typech sněhu a při odlišných povětrnostních podmínkách.

kanál YouTube

Velkou výhodu mají děti, které jejich rodiče či příbuzní postaví na lyže již v útlém věku a začnou se jim věnovat. Je známo, že čím mladší děti se naučí lyžařským základům, tím více je to bude bavit na školním kurzu, a samozřejmě v dalším životě. Mohou pak již jako dospělí organizovat lyžařské výpravy s přáteli a vnést do života další pohybové a sportovní možnosti.

výuka lyžování

Naučit se lyžovat není obtížné

Teorii lze docela snadno odkoukat například z nějakého šikovného instruktážního videa. Na sociální síti YouTube jich najdete celou řadu, a to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře, a můžete si je stáhnout video downloaderem a využívat je přímo v terénu na svahu např. na tabletu nebo mobilním telefonu.

Výuka je vždy snazší, pokud vám někdo jízdu přímo předvede, a vy ji můžete napodobovat, a nemáte-li při ruce živého instruktora, na cvičné louce vám mobilní telefon postačí.

Se stahováním videa neotálejte

Vlastností sociálních sítí je známý fakt, že každý majitel svých příspěvků s nimi může nakládat po svém a není závazné, že když je zveřejní, že musí být k dispozici napořád. Videa mohou odtud kdykoli nenávratně zmizet, a tak pokud objevíte nějaký zajímavý zdroj či příspěvek, stáhněte si videa raději k sobě včas, abyste měli jistotu, že o ně nepřijdete. Ukládejte je na své webové úložiště zabezpečené heslem anebo na externí disk či přímo do počítače. Výhodné je mít videa uložená duplicitně na dvou nezávislých místech.