K mobilnímu domu potřebujete přivést elektřinu a vodu

Jak s inženýrskými sítěmi

Obstarání mobilního domu https://www.top-mobilnidomy.cz/ vystavěného „na klíč“ je možná pro někoho překvapivě mnohem snazší, než zajištění vhodného, nejlépe vlastního, pozemku a inženýrských sítí. Někteří lidé stále tápou a domnívají se, že tuto službu pro vás obstará firma, která mobilní dřevostavby vyrábí, to je ovšem omyl. Proto bývá obvykle prvním krokem po vyhlédnutí vhodného mobilního objektu právě zajištění místa k pobytu i jeho technické zázemí.

veverka na zahradě

Pitná voda a elektřina – jednou z prvních věcí, které musíte včas podniknout, je přípojka elektřiny a vody z veřejného vodovodního řadu. Zdrojem vody také může být vlastní studna, ovšem pokud o této variantě uvažujete, vyhledejte firmu, která vám zajistí proutkaře a přislíbí vrt s garancí potřebné vydatnosti pramene. Někteří lidé se snaží být v tomto směru plně soběstační a snaží se zajistit i vlastní fotovoltaické články, to však vyžaduje také využití kompatibilních elektrických spotřebičů.

bagrování pozemku

To ostatní – ostatní inženýrské sítě nejsou již natolik problematické, aby se nedaly zvládnout zajistit za několik týdnů. Jakmile budete mít zdroj elektřiny a vody na svém pozemku, vybudování odpadní jímky, anebo připojení ke kanalizaci je relativně rychlé, stejně tak zajištění vytápění a ohřev vody. Tyto objekty se nejčastěji vytápí dřevem v krbových kamnech, případně přitápěním elektrickými přímotopy, kotlem na elektřinu, nebo tepelným čerpadlem. Na vaření lze využít propanbutanové bomby, na ohřev vody pro sprchování a umývání nádobí postačí elektrický průtokový ohřívač.

Nízké náklady na bydlení – jsou jedním z mnoha důvodů, proč si lidé dnes volí tuto cestu zajištění vlastního bydlení. Mobilní dřevostavby jsou komfortní a útulné, cenově dostupné, neplatíte žádný nájem a daně z nabytí nemovitosti, ani z jejího vlastnictví. Nemusíte řešit hypotéku a na třicet let se vázat, což je riskantní hlavně v případě úrazu nebo dlouhodobé nemoci.