Jak postupovat při výběru kočárku

Hledáte vhodný kočárek pro vás a vaše dítě? Přemýšlíte, který vybrat a který bude splňovat vaše požadavky? Pak je nejlepší, když si projdete nabídku kočárků, kouknete se na značky, které kočárky vyrábějí, přečtete si recenze a zároveň si napíšete, jaké ty vaše požadavky vlastně jsou. Co by měl kočárek splňovat, jaký by měl být? Jakou barvu, materiál, výšku a váhu? Vše je dobré si sepsat a následně si vhodný kočárek vybírat.

Pokud máte možnost, je dobré si zajet do specializovaných prodejen a kočárky si i ozkoušet. Zjistíte tak, jak se vám s ním jezdí, jak se vám s ním manipuluje, jak se vám skládá, zda přes něho dobře vidíte, jak má velkou korbu a jaké jsou k němu doplňky. Také si ho můžete ozkoušet, jak je těžký či lehký. Protože pokud ho plánujete skládat, přenášet, často s ním jezdit MHD či cestovat, tak je velkou výhodou, když je kočárek lehký a skladný, ale zároveň je bytelný a odolný.

sportovní kočárek

V úvahu je tak třeba vzít i styl vaší rodiny. Pokud plánujete s kočárkem hodně chodit na výlety, cestovat a sportovat, tak určitě využijete lehký sportovní kočárek. Takový kočárek má často nafukovací kola, jeho konstrukce je velmi odolná, ale lehký díky materiálům, ze kterých je vyrobený. Lehký kočárek tak oceníte nejenom na cestách, ale také při cestě do kopce, že nemusíte tahat váhu kočárku, ale jen miminka. Lehké sportovní kočárky mají velikou výhodu, a pokud jste akční rodina, tak je to ideální kočárek pro vás.

na procházce

Zapřemýšlejte, které další kategorie a požadavky jsou pro vás důležité a sepište si je. Nezapomínejte na to, že i barva a styl kočárku jsou důležité, ale stejně je hlavní, jak se vám s kočárkem jezdí a jak vám bude pohodlný a jak bude pohodlný i pro miminko. Kočárek také můžete doladit spousty dalšími doplňky, které si můžete i nechat ušít na zakázku a doladit si tak kočárek do nejmenšího detailu podle svých představ.